İstanbul LG YETKİLİ SERVİS

LG tarafından seri üretimine başlanan dünyanın ilk kavisli ekranına sahip televizyonun özelikleri saymakla bitmiyor. Firma tarafından açıklanan özeliklerden bazıları ekranın eğimi sayesinde her ne taraftan bakarsanız bakın mükkemel bir canlılığa sahip olduğu,  eğimin uzmanlar tarafından özel bir hesap yapılarak ne fazla nede eksik olması sağlanmış buda her açıdan eşit bir netlik sağladığını söylenmektedir. Mühendislerin üretim bandına aldığı bu cihazın emsalinin olmaması nedeniyle büyük satış rakamlarına ulaşacağı öngörülmektedir.

cihazdaki eğimin yanında en dikkat çekici özelliği ise standart televizyonlarda kullanılan rgb tekniğinden farklı olarak rgbw renklerinin kullanılması bu yeni dahil edilen beyaz renk sayesinde gözle görülür bir iyleştirmenin sağlandığı söylenebilir.

Kontrast bir çok üreticinin ortak derdi diye biliniyor nitekim ekran ışığ açıldığında tüm bölgelere aynı oranda ışık kaynağı verilmek zorunda kalınıyordu ama bu cihazda mühendisler bunuda yenmeyi başarmış gözüküyor, Her piksel için ayrı bir ışık kaynağı kullnılan cihazda bir nokta kap karayken diğer bir noktayı gün ışı gibi görebilme olanağı sunmaktadır.

Tüm Görüş açılarına üstün ve benzersiz bir uyum sağlayan kavisli ekranı ve kusursuz görüntü kalitesi ile LG OLED TV, size ilkleri  yaşatmaya devam ediyor.